Matīss

Es zināju, ka mācīties ārzemēs būs viens liels, aizraujošs piedzīvojums. Pēdējie 3 gadi tādi arī ir bijuši! Vienmēr esmu zinājis, ka vēlos tiekties pēc iespējami labākās augstākās izglītības un iespējas kandidēt darba tirgū pasaules mērogā. Anglija ir pasaulē labi pazīstama ar augstu izglītības kvalitāti – tas arī ir tas, ko es vēlējos iegūt.

Medicīnas inženierzinātnes izvēlējos tāpēc, ka, mācoties Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, man ļoti patika bioloģija, fizika un matemātika. Manuprāt, šī nozare ir labākais veids, kā šos 3 priekšmetus savienot. Medicīnas inženierzinātnes ir arī ļoti perspektīvs lauks jauniem atklājumiem un izaugsmes iespējām nākotnē. Es esmu cilvēks, kuram ļoti patīk tiekties pēc nezināmā, palīdzēt cilvēkiem – es ļoti vēlos izveidot tādu karjeru medicīnā, lai varētu ar savu darbu uzlabot šo nozari. Perspektīva būt ekspertam medicīnas inženierzinātnēs man izklausījās pēc aizraujošas karjeras izvēles.

Man ir daudz ideju par to, ko vēlos sasniegt ar iegūto izglītību, bet laiks rādīs. Pašlaik strādāju pie Alliance Boots sponsorēta projekta Mančestras Universitātes doktorantūras programmas ietvaros – izmantojot bioinformātikas pieeju, pētu novecošanās mehānismus, ultravioletās radiācijas un oksidācijas ietekmi uz organismu. Es vēlos atklāt kaut ko tādu, kas medicīnā vēl nav zināms, izmantot inženierzinātņu metodiku bioloģijas un ģenētikas jomās, palīdzēt uzlabot medicīnas nozari, tādējādi nākotnē palīdzot daudziem cilvēkiem.

Studijas ārzemēs man ir devušas daudz draugu no dažādām pasaules valstīm un kultūrām, plašāku skatījumu uz pasauli, ļoti labu bakalaura diplomu, labas zināšanas un praktiskās prasmes, kas iegūtas izmantojot modernākās iekārtas. Esmu arī ieguvis vērtīgus kontaktus dažādās medicīnas nozares iestādēs un inženierzinātņu uzņēmumos, kā arī iemācījies pievērsties dažādām aktivitātēm vienlaikus – studiju laikā pa vidu mācībām piedalījos dažādās universitātes organizācijās un sporta interešu klubos. Pavisam noteikti studijas ārzemēs ir devušas lielisku dzīves pieredzi un ļāvušas izdzīvot neatkārtojamu piedzīvojumu.

Kamēr vēl mācījos Bredfordas Universitātē, paspēju izdarīt diezgan daudz. Pabeidzot pirmo studiju gadu, atradu prakses iespējas Indonēzijā, kur 2 mēnešus strādāju izpētes laboratorijā. Līdz šim tā ir bijusi pati labākā pieredze, kādu nācies piedzīvot! Otrajā studiju gadā biju viens no Bredfordas Universitātes inženieru komandas dalībniekiem, mēs uzbūvējām hibrīda elektro-velomobīli un piedalījāmies ar to sacensībās Beļģijā. Mūsu komanda tika atzīta par uzvarētāju starp citām Eiropas universitāšu komandām. Tā paša gada vasarā tiku pieņemts praksē kā izpētes asistents University of Bradford Centre for Visual Computing. Pēc prakses beigām man tika piedāvāts izstrādāt savu bakalaura darbu kopā ar šo izpētes centru, kā arī Kembridžas universitāti un inženierzinātņu uzņēmumu ADI (Advanced Digital Institute). Šis projekts pēc tam tika atzīts par gada labāko medicīnas inženierzinātņu projektu.

Šajā vasarā, pabeidzot studijas, es saņēmu Pirmās pakāpes bakalaura diplomu (First class honours degree) ar diviem apbalvojumiem. Balstoties uz akadēmiskajiem sasniegumiem, dalību dažādos projektos un praksē, uzreiz pēc bakalaura studiju beigām es tiku uzņemts doktorantūras programmā, izlaižot maģistrantūru.

Pašlaik savas izpētes jomas ietvaros es rakstu bioinformātikas programmas. Interesanti ir tas, ka tad, kad man universitātē mācīja programmēšanu, man tas nepavisam nepadevās, un draugi man palīdzēja uzrakstīt kursa darbu. Vēlāk tajā pašā gadā es atradu prakses iespējas Indonēzijā, kur man bija jāizmanto programmēšana – kad ierados tur, šīs prasmes apguvu pašmācības ceļā. Vēlāk, pateicoties šīm pašmācības ceļā iegūtajām prasmēm, es ieguvu prakses vietu universitātē, kas, savukārt, man palīdzēja iegūt vietu profesionāla nozares uzņēmuma sponsorētā doktorantūras programmā. Ja pirmajā gadā, mācoties programmēšanu, kāds man būtu teicis, ka es ar to nodarbošos turpmākos vairākus gadus, es nekad tam nebūtu ticējis. Interesanti, cik daudz var izmainīt pavisam mazas lietas, kā arī veiksmīgi izmantotas dzīves un nopietna darba sniegtās iespējas!

Matiss Ozols

Matiss Ozols

Lai iegūtu sīkāku informāciju par izglītību ārzemēs (studiju programmas, valstis, iestāšanās prasības, mācību maksa, dzīvošanas iespējas utt.) aicinām pierakstīties uz konsultāciju, zvanot pa tālruni +371 29131882 vai rakstot e-pastu uz linkturs@linkturs.lv. Pirmo konsultāciju piedāvājam bez maksas.