Specializētā izstāde par izglītības iespējām Ķīnā - Rīga, 22. maijs.

Jau vairākus gadus straujā Ķīnas ekonomikas attīstība ir uzmanības centrā visā pasaulē. Pēdējo divu gadu laikā aizvien vairāk tiek aktualizēts jautājums par starptautiskās sadarbības veicināšanu starp Latviju un Ķīnu. Par sadarbības nozīmīgumu liecina arī tas, ka Latvija tiek iekļauta Jaunā Zīda ceļa kartē. Ķīnas ekonomiskā attīstība ir likusi sev pievērst uzmanību starptautiskā mērogā. Vairāk kā mēnesi atpakaļ notika Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Visķīnas Tautas Republikas Tautas kongresa Pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu. Tikšanās laikā Raimonds Vējonis vēlreiz uzsvēra, Ķīna ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskās sadarabības partneris Tālajos Austrumos.

“Tāpat svarīgi attīstīt Latvijas un Ķīnas līgumtiesisko bāzi izglītības, zinātnes un kultūras jomā,” teica Valsts prezidents, , paužot gandarījumu gan par pieaugošo Ķīnas studentu skaitu Latvijas augstskolās, gan zinātnes institūciju sadarbību. [avots: www.president.lv]. Loģisks abu valstu dialoga turpinājums ir 22. Maijā, Rīgā, organizētā izstāde par augstākās izglītības iespējām Ķīnā «2017 Beijing Education Fair». Augstākminēto izglītības izstādi organizē Starptautiskais izglītības centrs „Linkturs” sadarbībā ar Starptautisko izglītības centru „OULU/WECO” Ķīnā. Izglītības izstādi oficiāli atbalsta Pekinas Izglītības komiteja, Pekinas dome un Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā. Izstādē piedalīsies kā vidējās, tā augstākās izglītības iestādes no Pekinas - Beijing Technology and Business University, China University of Political Science and Law, China University of Petroleum, Beijing, North China Electric Power University, Beijing Language and Culture University, Beijing University of Chemical Technology, Capital University of Physical Education and Sports, Beijing Information Technology College, North China University of Technology, Beijing International Studies University, Beijing Institute of Fashion Technology, Beijing Institute of Petrochemical Technology, Capital University of Economics and Business, Capital University of Economics and Business, Beijing Film Academy, Beijing Ritan High School,  Pinggu Branch of the High School Affiliated to Beijing Normal University.  Izstādē piedalīsies oficiāli pārstāvji no Pekinas Izglītības komitejas, un Pekinas dome. Izstādi pagodinās arī Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības pārstāvis, Rīgas domes pārstāvji, Latvijas augstskolu rektori un pārstāvji, kuri ir ieinteresēti veicināt studentu apmaiņu un sadarbību zinātniski pētnieciskajā darbā. Latvijas vidusskolēniem un studentiem būs lieliska iespēja uzzināt vairāk par studijām 14 Pekinas universitātēs un 2 Pekinas vidusskolās.

Ķīnas nozīme starptautiskajos tirgos tiek uzskatīta par vienu no iemesliem, kādēļ jaunieši un jaunie speciālisti no visas pasaules aizvien vairāk izvēlas studijas Ķīnas augstākās izglītības iestādēs. Ķīnas augstākās izglītības popularizēšana ir iekļauta Ķīnas valdības prioritāšu sarakstā. Tādēļ ir izstrādātas dažādas stipendiju programmas ārvalstu studentiem, kuru ietvaros ārvalstu studenti var daļēji vai pilnībā segt savus studiju un uzturēšanās izdevumus Ķīnā. Svarīgi ir pieminēt, ka Ķīnas augstskolas ārvalstu studentiem tiek piedāvātas studiju programmas angļu valodā, kā arī uzņem ārvalstu studentus studijām programmās ķīniešu valodā, turklāt bez ķīniešu valodas priekšzināšanām. Ārvalstu studentiem tiek piedāvāta iespēja papildus apgūt ķīniešu valodu, lai veiksmīgi turpinātu studijas izvēlētajā studiju programmā.

Pieteikties stipendiju saņemšanai var patstāvīgi vai izmanotojot Starptautisko izglītības centru „Linkturs” un  „OULU/WECO” profesionāļu palīdzību. Starptautiskie izglītības centri ne tikai informēs par pieejamajiem stipendiju variantiem, bet arī palīdzēs noformēt stipendiju pieteikumu.

Izglītība Ķīnā – lieliska iespēja uzsākt studijas pasaules lielākajā ekonomikā un veidot veiksmīgu starptautisku karjeru!

Svinīgā izstādes atklāšanas ceremonija notiks 22. maijā plkst 13:00 Radisson Blu Latvija Conference & SPA Hotel (Elizabetes iela 55, Rīga). Interesenti varēs iepazīties ar Pekinas mācību iestāžu piedāvājumu līdz plkst 16:30.

Interesentiem lūdzam reģistrēties Starptautiskās izglītības centrā „Linkturs” pa tālruni +371 67223267  vai rakstot uz e-pastu – linkturs@linkturs.lv

www.linkturs.lv


Lai iegūtu sīkāku informāciju par izglītību ārzemēs (studiju programmas, valstis, iestāšanās prasības, mācību maksa, dzīvošanas iespējas utt.) un valodu kursiem Rīgā, aicinām pierakstīties uz konsultāciju, zvanot pa tālruni 67223267 / 27007980 vai rakstot e-pastu uz linkturs@linkturs.lv. Pirmo konsultāciju piedāvājam bez maksas.