Apmaiņas programmas (13-18 gadi)

Visos laikos cilvēki ir dedzīgi vēlējušies izzināt apkārtējo pasauli. Tagad, kad visas durvis ir atvērtas, tas ir ievērojami ērtāk un patīkamāk, nekā tas bija vēl pirms dažiem gadu desmitiem. Viena no šāda veida iespējām, kas iekļauj arī izglītības funkciju, ir kultūras apmaiņas programmas. Mūsdienās skolēniem ir iespēja iegūt neatsveramu dzīves pieredzi un izglītību valstī, uz kuru jau sen ir gribējies aizbraukt, kā arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, padziļināti iepazīt šīs valsts kultūru un vērtības, tās iedzīvotāju ieradumus un mentalitāti, iegūt jaunus draugus – tās ir tikai dažas no apmaiņas programmu priekšrocībām!

Kultūras apmaiņas programmas skolēniem ir populāras visā pasaulē, un katru gadu tajās piedalās tūkstošiem jauniešu no dažādām pasaules valstīm. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem pavadīt veselu gadu citā valstī, iepazīties ar tās kultūru un iegūt daudz jaunu draugu.

Programmas ietvaros tās dalībnieki mācās vidusskolā un dzīvo viesģimenēs. Viesģimenes piemeklē mūsu partnerorganizācijas, pamatojoties uz anketu, kurā norādīti skolēna hobiji, intereses un aizraušanās. Viesģimenes tiek izvēlētas tā, lai studentam apmācību laikā būtu interesanti pavadīt laiku kopā ar savu viesģimeni. Izvēloties valsti, uz kuru doties mācīties, programmas dalībnieki visbiežāk neizvēlas konkrētu skolu, pilsētu vai pat reģionu, kurā dzīvot un mācīties. Programmas ietvaros skolēni var dzīvot kā lielā pilsētā, tā arī laukos.


Katru gadu liels skaits skolēnu un studentu piedalās dažādās skolas pieredzes apmaiņas programmās visā pasaulē. Kāpēc?

Apmaiņas programmas dod iespēju:

  • iegūt vērtīgu dzīves pieredzi;
  • apgūt jaunu izglītības sistēmu;
  • kļūt patstāvīgākam;
  • iepazīt citas valsts kultūru;
  • uzlabot svešvalodu zināšanu līmeni;
  • iegūt jaunus draugus.

Lai piedalītos skolēnu apmaiņas, programmā dalībniekam ir jāatbilst šādām prasībām:

  • vecums – no 13 līdz 18 gadiem (atkarībā no valsts);
  • labas tās svešvalodas zināšanas, kurā norisināsies mācības;
  • vidējā atzīme skolā ne zemāka par 6.5 ballēm;
  • katra valsts var izvirzīt savas papildus prasības programmas dalībniekiem.


Mēs sadarbojamies ar lielākajām pasaules organizācijām, kuras piedāvā apmaiņas programmas, un piedāvājam jauniešiem doties kultūras apmaiņā uz dažādām valstīm:

Lai iegūtu sīkāku informāciju par izglītību ārzemēs (studiju programmas, valstis, iestāšanās prasības, mācību maksa, dzīvošanas iespējas utt.) aicinām pierakstīties uz konsultāciju, zvanot pa tālruni +371 29131882 vai rakstot e-pastu uz linkturs@linkturs.lv. Pirmo konsultāciju piedāvājam bez maksas.